FB

Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy S.A.

Polkomtel pierwszym najemcą Nowego Domu Jabłkowskich

24 marca 2011

Pierwszym najemcą Nowego Domu Jabłkowskich powstającego w Warszawie przy ulicy Chmielnej 19 została firma Polkomtel S.A. Inwestor, firma LHI sp. z o.o. przy udziale swojej spółki celowej, podpisał umowę najmu z operatorem sieci komórkowej Plus na wynajem 410 mkw. powierzchni handlowo-usługowej.

Firma LHI sp. z o.o., inwestor i realizator projektu biurowego Nowy Dom Jabłkowskich, podpisała umowę najmu powierzchni handlowo-usługowej z firmą Polkomtel S.A. Operator sieci komórkowej Plus GSM obejmie cały parter w budowanym w centrum stolicy biurowcu. W procesie negocjacyjnym z nowym najemcą wynajmującego reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Knight Frank, która odpowiada za komercjalizację budynku.

- Obiekt Nowy Dom Jabłkowskich wpisuje się w naszą strategię, jako inwestora, polegającą na wyszukiwaniu budynków i projektów o unikalnych walorach estetycznych i architektonicznych. Cieszymy się, że podobnie potraktowała tę przestrzeń firma Polkomtel, która doceniła prestiż i niepowtarzalny charakter tego miejsca – mówi Robert Mandżunowski, CEO w LHI sp. z o.o. – Wierzymy, że dzięki wartościom estetycznym obiektu i wysokiej jakości materiałów wykończeniowych uda się zaspokoić gusta najbardziej wymagających najemców. Cieszymy się również, że udało nam się znaleźć partnerów, którzy w pełni wykorzystują lokalizacyjny potencjał nowego budynku – dodaje Mandżunowski.

Nowy Dom Jabłkowskich to projekt realizowany wspólnie przez LHI sp. z o.o. oraz Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy. Obiekt będzie pełnił funkcje biurowo-usługowe. Sześciokondygnacyjny budynek powstaje na działce o powierzchni 742 mkw. w ścisłym centrum Warszawy, przy zbiegu ulic Chmielnej i Brackiej. Jego łączna powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 4500 mkw., pod wynajem przeznaczone jest ok. 3200 mkw. Na parterze znajdzie się 410 mkw. powierzchni handlowo-usługowej, na pozostałych pięciu piętrach zaprojektowano 2850 mkw. powierzchni biurowej klasy A. W budynku zostaną zastosowane nowoczesne rozwiązania techniczne, umożliwiające przyszłym najemcom elastyczną aranżację przestrzeni. W biurowcu znajdzie się dwupoziomowy parking podziemny. Generalnym wykonawcą jest firma Hochtief Polska S.A. Zakończenie budowy planowane jest na czerwiec 2011 r.

- Realizacja tego projektu i jego komercjalizacja nie byłaby możliwa, gdyby nie wieloletni upór rodziny Jabłkowskich w walce o odzyskanie rodowego dziedzictwa. Dzięki wspólnie podjętym wysiłkom udaje się nam przywrócić do życia jedną z prestiżowych lokalizacji w Warszawie – mówi Robert Mandżunowski.

Budowę Nowego Domu Jabłkowskich rozpoczęto styczniu 2010 roku. Otwarcie obiektu planowane jest na III kwartał 2011 roku.

WARSZAWA | NOWY DOM JABŁKOWSKICH: CHMIELNA 19 | KAMIENICA JABŁKOWSKICH: CHMIELNA 21 | DOM BRACI JABŁKOWSKICH: BRACKA 25

FACEBOOK | KONTAKT | © 2015 DTBJ SA