FB

Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy S.A.

Wydawnictwa

DTBJ inicjuje i wspiera finansowo wydawnictwa związane z historią Warszawy i stołecznego rzemiosła. W roku 2007 firma pomogła w wydaniu książki „Rzemieślnicy Warszawscy” autorstwa Magdaleny Stopy (tekst) i Jana Brykczyńskiego (zdjęcia) poświęconej 14 działającym w Warszawie pracowniom rzemieślniczym z długimi tradycjami.

W 2009 roku przy wsparciu firmy powstał album  „Kapliczki warszawskie” prezentujący ponad 200 fotografii stołecznych kapliczek autorstwa Anny Beaty Bohdziewicz opatrzonych opisami i wywiadami z opiekunami kapliczek opracowanymi przez Magdalenę Stopę. W obydwu przypadkach DTBJ zorganizował w Galerii Jabłkowskich inaugurację wydawnictw połączoną z wystawą fotografii prezentowanych w tychże wydawnictwach.

W 2005 roku firma we współpracy z wydawnictwem Iskry uzupełniła i wznowiła książkę „Romans Ekonomiczny” autorstwa Feliksa Jabłkowskiego, wydaną pierwotnie w 1980 roku. Książka przedstawia historię  firmy Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy na tle realiów ekonomicznych i społecznych.

Firma DTBJ wydaje również pozycje okolicznościowe towarzyszące licznym inicjatywom społecznym,
jak albumy wystaw organizowanych w Galerii Jabłkowskich, katalog firm biorących udział w konkursie „Nagroda Rzetelnego Kupiectwa”, itp.

WARSZAWA | NOWY DOM JABŁKOWSKICH: CHMIELNA 19 | KAMIENICA JABŁKOWSKICH: CHMIELNA 21 | DOM BRACI JABŁKOWSKICH: BRACKA 25

FACEBOOK | KONTAKT | © 2015 DTBJ SA