FB

Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy S.A.

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod Nowy Dom Jabłkowskich.

28 września 2010

28 września odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Nowego Domu Jabłkowskich.


Budynek powstaje na działce o powierzchni 742 mkw przy ul. Chmielnej 19. Będzie pełnił funkcję biurową i handlową. Jego łączna powierzchnia wyniesie ok. 4.500 m2, w tym powierzchnia najmu 3 200 m2 Parter sześciokondygnacyjnego budynku zostanie przeznaczony na działalność handlowo-usługową, a piętra od I do V na biura. Na dwóch podziemnych kondygnacjach znajdzie się 25 miejsce postojowych.

Autorem projektu architektonicznego jest studio Atelier 3 Girtler & Girtler. Projekt i jego klasyczna fasada nawiązują stylem i charakterem do sąsiedniego, zabytkowego budynku, dawnego Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy przy ulicy Brackiej. Elewacja wykonana z piaskowca z drewnianymi elementami z modrzewia syberyjskiego nadaje budynkowi lekkości i nowoczesności.

Budowa rozpoczęła się w styczniu 2010 roku. Zakończono realizację stanu 0 i kondygnacji podziemnych. Obecnie trwają roboty murowe i instalacyjne w podziemiu Po zakończeniu w połowie listopada prac konstrukcyjnych żelbetowych, zaplanowano rozpoczęcie montażu elewacji. Generalnym wykonawcą robót budowlanych jest Hochtief Polska. Przekazanie budynku do użytkowania planowane jest na trzeci kwartał 2011 roku.

Najmem powierzchni w Nowym Domu Jabłkowskich zajmuje się spółka Knight Frank – największa na świecie firma doradcza w zakresie nieruchomości. Została już zawarta umowa najmu na całą część handlową, obecnie trwają rozmowy z potencjalnymi najemcami powierzchni biurowych.

Inwestorami budowy Nowego Domu Jabłkowskich są spółki: LHI Leasing Polska sp. z o.o. oraz Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy S.A. poprzez swoje spółki celowe. Właścicielem budynku będzie spółka zależna od DTBJ.

WARSZAWA | NOWY DOM JABŁKOWSKICH: CHMIELNA 19 | KAMIENICA JABŁKOWSKICH: CHMIELNA 21 | DOM BRACI JABŁKOWSKICH: BRACKA 25

FACEBOOK | KONTAKT | © 2015 DTBJ SA